Szanowni Państwo, firma O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o. wraz z Fundacją Niepodległości w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 realizuje projekt pt. „Lubelski Program Aktywnej Reintegracji” nr FELU.08.01-IP.02-0166/23.
Głównym celem projektu jest podwyższona aktywność społeczno-zawodowa oraz zdolność do podjęcia zatrudnienia 120 osób biernych zawodowo, zamieszkujących na terenie województwa lubelskiego.
Projekt jest skierowany do osób najbardziej oddalonych od rynku pracy, niegotowych do podjęcia pracy, doświadczających złożonych problemów, które w pierwszej kolejności wymagają kompleksowego wsparcia z wykorzystaniem instrumentów aktywizacji społecznej i zawodowej, w szczególności do osób znajdujących się w szczególnie niekorzystnej sytuacji:
a. osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym doświadczających wielokrotnego wykluczenia,
b. osób zamieszkujących obszary wiejskie,
c. osób zagrożonych wykluczeniem komunikacyjnym,
d. osób z niepełnosprawnościami, w tym osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z niepełnosprawnością sprzężoną, intelektualną, osób z chorobami psychicznymi i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi,
e. osób korzystających z programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową,
f. osób opuszczających placówki opieki instytucjonalnej lub osób, które opuściły jednostki penitencjarne.
W ramach projektu oferujemy udział w następujących formach wsparcia:
1. Indywidualna diagnoza potrzeb i potencjałów - celem wsparcia jest opracowanie planu działań reintegracji społeczno-zawodowej na podstawie zdiagnozowanych indywidualnych potrzeb i możliwości Uczestników/czek.
2. Warsztaty kompetencji społecznych – grupowe warsztaty, których celem jest jest nabycie lub podwyższenie kompetencji społecznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.
3. Szkolenia prowadzące do uzyskania kwalifikacji/nabycia kompetencji zawodowych -przedmiotem wsparcia są wysokiej jakości szkolenia służące zdobyciu, zmianie lub podniesieniu kwalifikacji niezbędnych do wykonywania danego zawodu lub zadań na określonym stanowisku.
4. Poradnictwo specjalistyczne - spotkania prowadzone będą przez ekspertów/doradców różnych specjalności – psychologów, doradców prawnych, pedagogów. W ramach zadania oferowane będzie poradnictwo prawne/administracyjne, psychologiczne, rodzinne i antydyskryminacyjne.
5. Staże zawodowe - dla 60 Uczestników/czek Projektu zaplanowaliśmy 3-miesięczne staże zawodowe, których celem jest nabycie doświadczenia zawodowego odpowiadającego potrzebom lokalnego rynku pracy.
6. Pośrednictwo pracy - celem wsparcia jest podniesienie umiejętności poszukiwania pracy i nawiązanie kontaktów z pracodawcami poszukującymi pracowników.
Uczestnikom/czkom Projektu zapewniamy:
- stypendium szkoleniowe,
- stypendium stażowe,
- materiały szkoleniowe,
- catering podczas zajęć grupowych,
- zwrot kosztów dojazdu dla 50% UP,
- wykwalifikowaną kadrę,
- egzaminy zewnętrzne, certyfikaty i zaświadczenia
- ubezpieczenie NNW i badania lekarskie podczas stażu.
Przewidywane efekty:
Kompleksowe wsparcie odpowiadające na indywidualne potrzeby i możliwości Uczestników/czek Projektu oraz korespondujące z zapotrzebowaniem lokalnego rynku pracy prowadzić będzie do podwyższonej aktywności społeczno-zawodowej oraz zdolności do podjęcia zatrudnienia, poprzez:
- uzyskanie kwalifikacji przez min. 102 osoby,
- podjęcie zatrudnienia przez min. 30 osób,
- poszukiwanie pracy przez min. 31 osób,
dzięki udziałowi w formach wsparcia aktywizacji społecznej i zawodowej zaproponowanych w projekcie.
Zapraszamy do kontaktu:
Biuro Projektu – ul. Skromna 5, pokój H13 Lublin,
telefon: 519-837-211, e-mail: projekty@okcjo.com.pl
Biuro projektu jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.